Víta Vás Aeroklub Trenčín

„Potom čo vyskúšate lietanie, budete navždy chodiť po Zemi s očami otočenými k nebu, pretože tam ste boli a tam sa vždy budete chcieť vrátiť.“​Leonardo Da Vinci
 

 

Bezmotorový odbor

 

Tzv. Plachtársky, sa venuje intenzívnemu výcviku a lietaniu na dvojmiestnych a jednomiestnych vetroňoch.
Vetrone sú bezmotorové lietadlá schopné akrobatických figúr aj preletov na nemalé vzdialenosti. Vzdialenosť preletenej trate závisí najmä od schopností pilota v daných meteorologických podmienkach. Bezmotorové lietanie môže byť kľudne nazvané surfovanie v oblakoch. Spája v sebe dobrodružstvo, adrenalín vášeň a romantiku.

Motorový odbor

 

Ak ste o tom už uvažovali a rozhodli ste sa stať profesinálnymi letcami, tak motorový odbor Aeroklubu Trenčin - LETECKÁ ŠKOLA Vám k tomu dáva svojou činnosťou jedinečnú príležitosť.
Činnosť motorového odboru zahrňa výcvik súkromných pilotov, výcvik vlekárov a kondičné lety na motorových lietadlách. Taktiež samotné aerovleky, ktoré umožňujú promptné štarty vetroňov.

 

Rozvíjanie leteckých tradícií a rozširovanie leteckého umenia medzi širokou verejnosťou je v súčasnosti a do budúcnosti hlavnou náplňou Aeroklubu Trenčín - LETECKÁ ŠKOLA. Výsledkami hodnotného výcviku a disciplíny, sú stovky vychovaných pilotov, časť z nich sa uplatňuje v povolaní profesionálnych pilotov prakticky po celom svete. V súčasnosti sa Aeroklub venuje dvom základným odborom športového lietania a to bezmotorovému lietaniu a motorovému lietaniu.