Letecká škola

Náš príbeh

sa začal písať pre viac ako 50timi rokmi. Odvtedy sme vychovali viac ako stovku skvelých dopravných pilotov, špičkových akrobatov, z ktorých sa mnohí vrátili späť ako inštruktori.

V súčasnosti môzu u nás záujemci získať kvalifikáciu pre Pilota vetroňov SPL a Súkromného pilota lietadiel PPL(A).
Aeroklub Trenčín je súčasťou DTO (Declared training organization) Slovenského národného Aeroklubu SNA.
Na základe podaného „Vyhlásenia“ a príslušných výcvikových programov Slovenským národným aeroklubom v zmysle nariadenia Komisie (EÚ) 1178/2011 a 2018/1119, DÚ SR potvrdil prijatie Vyhlásenia a pridelil Registrovanej výcvikovej organizácii SNA referenčné číslo: SK.DTO.03

Vzdelávanie založené na hodnotách

Výcvik prebieha ako teoretické vyučovanie a následne pokračuje praktickými letmi, všetko podľa osnov platných pre Slovenský Národný Aeroklub – SK.DTO.03

Výcvikové programy:

Photo by William Topa on Unsplash

Sloboda

Pocit, kedy je to len na tebe, tvojich rozhodnutiach a sile okamihu.

Pokoj

Ty, tvoje myšlienky a vietor. Nádych a výdych, stres, zhon ostali na zemi a ty si vychutnáš let od začiatku až do konca.

Radosť

Neopísateľný pocit z letu.prichádza hneď po pristátí. V hlave kopec zážitkov a nápadov, kam poletíš nabudúce.

Filip Kozáčik

Inštruktor PPL(A), SEP(land)